czwartek, 19 maja 2016

1. dzień Dni Wodzisławia Śląskiego będzie należał do ARA

Obchody dni miasta są bezsprzecznie świętem o i dla mieszkańców. W tym roku, jak i w latach ubiegłych postanowiliśmy po raz kolejny wejść we współpracę z organizatorami trasy koncertowej Letnia Scena Eski i zorganizować wielką, medialną imprezę na Stadionie Miejskim. Uważamy jednak, że występy gwiazd to nie powinien być jedyny punkt programu naszego święta. Wodzisław Śląski jest miastem obfitującym w działalność artystyczną i to właśnie naszym lokalnym twórcom kultury postanowiliśmy poświęcić pierwszy dzień obchodów. 

Ktoś mógłby pomyśleć, że program jest mało atrakcyjny. Przecież na scenie nie będzie wtedy żadnej "gwiazdy". Ale czy Wy zdajecie sobie sprawę, że nasze zespoły artystyczne są gwiazdami na scenie nie tylko polskiej, ale także europejskiej i światowej! Mowa tu chociażby o srebrnych medalistach Mistrzostw Świata w show dance - zespole tanecznym Miraż, brązowych medalistach Mistrzostw Polski w tańcu latynoamerykańskim - KTT SPIN czy laureatach znaczących festiwali teatralnych - teatrze Szydło czy Memento. Kolejno, Zespół Pieśni i Tańca Vladislavia sławi nasze miasto po za granicami, w Europie. Choćby w tym roku wyruszają w trasę ze swoim programem do Włoch i na Słowenię. 

Nie wszyscy mają ich okazję zobaczyć podczas koncerów i widowisk w WCK, a tym razem zaprezentujemy ich wyjątkować na scenie Dni Wodzisławia Śląskiego. Uczmy się doceniać to, co nasze i lokalne. I uwierzcie mi, będzie co podziwiać. 

Prócz pokazów i występów zorganizowaliśmy szereg akcji towarzyszących. 

Barwna parada dzieci i młodzieży, występy grup tanecznych, pokazy teatralne i happeningi, warsztaty bębniarskie, warsztaty z budowy klocków lego, plener malarski, eksperymenty z kołem młodego odkrywcy, gry i zabawy dla dzieci, bitwa bboy’i, występ Miejskiej Orkiestry Rozrywkowej, wspólna zabawa taneczna, pokazy naukowo-techniczne, jarmark, dmuchańce, karuzele – jednym słowem dzień twórczości AmatorskiegoRuchu Artystycznego ARA działającego w Wodzisławskim Centrum Kultury. Nie zabraknie również konkursów z nagrodami. Zabawa potrwa do późnych godzin wieczornych i zakończy się na stadionie miejskim dyskoteką z gwiazdą telewizyjną i czołowym wykonawcą muzyki klubowej DJ’em ADAMUSEM.  


Zapraszamy na Rynek o 16:00! Rozpocznijmy obchody dni miasta razem!

Szczegółowy program:
16:00 – Barwna parada z udziałem grup artystycznych, drużyn sportowych, władz miasta oraz postaci historycznych
16:10 - oficjalne otwarcie Dni Wodzisławia Śląskiego, przekazanie klucza do bram miasta
16:30 - 16:45 - animacje dla maluchów z Kreatywną Krainą Malucha
16:45 -17:00 – występ zespołu Nie Dejmy Się
17:05 - 17:20 – pokazy naukowo-techniczne z Klubem Młodego Odkrywcy i Legomaniakami
17:30 - 17:45 – występ zespołu Sinestima
17:50 - 18:05 – pokaz taneczny ZPiT Vladislavia
18:10 - 18:25 - animacje teatralne z teatrami Szydło i Szydełko
18:30 - 18:45 – pokaz tańca latynoamerykańskiego KTT Spin
18:50 - 19:05 – happening Kabaretu Wodzisławskiego
19:10 - 19:25 – pokaz taneczny zespołu Miraż
19:30 - 19:45 – występ TeatruTańca Memento (scena)
19:55 - 20:15 - pokaz bębniarski w afrykańskich rytmach z improwizacją taneczną na żywo
20:30 – 21:00 – koncert Wodzisławskiej Orkiestry Rozrywkowej
21:00 – wielki finał z niespodziankami
22:00 – dyskoteka – DJ Adamus – Stadion Miejski


Dodatkowe atrakcje: konkursy z nagrodami, warsztaty plastyczne, warsztaty bębniarskie, bitwy bboy’i, warsztaty hip-hop i break dance, quizy filmowe, animacje dla dzieci i młodzieży, happeningi i interakcje z publicznością, okazy naukowo-techniczne, wspólne układanie lego, wystawa strojów ludowych, stoiska gastronomiczne, karuzele i dmuchańce i inne.Sponsor główny: właściciel marki Tyskie. 
Główni Partnerzy: Prevac oraz Punkt Sprzedaży Cyfrowego Polsatu i Plusa (Wodzisław Śląski). 
Partnerzy: Salon marki Renault Pietrzak-Keller (Rybnik), Handlobud, Marco właściciel sieci sklepów Markusia, Restauracja McDonald’s (Wodzisław Śląski), Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi – Wydział Zamiejscowy w Wodzisławiu Śląskim, Adamonet, Restauracja Pilsner Pub oraz Happy-Park.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz