Teatr

"ARA" proponuje dzieciom i młodzieży zajęcia teatralne. Zarówno teatr Szydełko (grupa dziecięca) jak i Teatr Szydło (młodzież) co roku przygotowuje spektakl, który poza jego premierową prezentacją ma także swoje odsłony na różnych festiwalach teatralnych, podczas imprez na szkół i przedszkoli oraz jest stałym punktem w cyklu WCK "Rodzinne Spotkania Teatralne".

DZIECIĘCY TEATR SZYDEŁKO

Jeśli twoje dziecko ma niespożytą energię, uwielbia występować podczas rodzinnych uroczystości, jest w ciągłym ruchu, uwielbia brać udział w szkolnych przedstawieniach a jego zabawki w domu codziennie odgrywają inne role - te zajęcia są dla niego!

Do grupy można dołączyć każdego roku na jesień od września do listopada. W tym czasie zajęcia poświęcone są szlifowaniu warsztatu teatralnego. Po tym czasie zespół rozpoczyna pracę nad spektaklem, którego premiera odbywa się zwykle wiosną na przełomie kwietnia i maja. Przedział wiekowy małych aktorów to 7-14 lat (szkoła podstawowa), a warunkiem przyjęcia jest umiejętność czytania. Instruktorem jest Dorota Krawczyk, instruktor, pedagog, reżyser amatorskich teatrów. Zajęcia odbywają się we wtorki od 16:00-18:00.
Teatr ma na swoim koncie 5 spektakli - "Bajka o dwóch królestwach", "Król Maciuś I", "Plastusiowy pamiętnik", "Ludzie i anioły" oraz "Wojny domowe"
 
Więcej na temat instruktora na stronie teatrszydlo.wodzislaw-slaski.pl poświęconej Teatrowi Szydło. 
 
Dzieci mają obowiązek przygotowywania czarnego stroju do ćwiczeń (bluzka, T-shirt, getry, baletki)

MŁODZIEŻOWY TEATR SZYDŁO

Młodzieżowy teatr Szydło zaprasza gimnazjalistów i licealistów na zajęcia teatralne, podczas których prócz tworzenia spektakli, pracujemy nad techniką aktorską, dykcją, emisją głosu, ekspresją emocji itp. Ponadto grupa bierze udział w przeglądach i festiwalach teatralnych. Jest także corocznym gospodarzem festiwalu teatralnego Laboratorium Młodego Aktora w WCK. 

Teatr Szydło działa przy Wodzisławskim Centrum Kultury od września 2009 roku. Inicjatorką powstania grupy jest także Dorota Krawczyk. Osoby zainteresowane teatrem mogą zgłaszać się do instruktorki. Zajęcia odbywają się w każdy czwartek od godziny 16:00 do 19:00. Przyjęcie następuje po rozmowie kwalifikacyjnej. Z końcem listopada kończy się możliwość dołączenia do grupy. Szydło składa się z licealistów, gimnazjalistów i studentów mających apetyt na teatr i sztukę, chcących dotknąć jak najwięcej teatralnych materii. Grupa poszukuje różnych form artystycznego wyrazu. Pracuje w różnych konwencjach, takich jak teatr ruchu, zabawy, pantomimy oraz dramatu. Pierwszy spektakl powstał w maju 2010 roku.
Teatr Szydło ma na swoim koncie premiery:
"Grupa Laokoona" wg T. Różewicza
"Życie na 7 barw" wg wlasnego scenariusza
"Księżniczka na ziarnku grochu" wg własnego scenariusza
"Małpa przed telewizorem" wg własnego scenariusza na podstawie "Amused to death" Rogera Watersa
"Alicja w krainie czarów" wg własnego scenariusza
"Raff 13" - wg własnego scenariusza
"Ludzie i anioły"
"Oz"

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz