czwartek, 26 lipca 2018

Frankofonki – nowe zajęcia dla przedszkolaków w WCK


Frankofonki – nowe zajęcia dla przedszkolaków w WCK

 4 września, we wtorek o godz. 17:15 w Wodzisławskim Centrum Kultury startują nowe zajęcia językowo-kreatywne dla dzieci w wieku 5-7 lat. Poznawanie Francji i innych krajów frankofońskich poprzez zabawę, to główny cel spotkań z maluchami.

 Frankofonki to zajęcia, podczas których dzieci będą miały okazję poznać kulturę, historię, trochę geografii, zabytki, zwyczaje, potrawy, ciekawostki jak również język francuski. Ile metrów ma wieża Eiffla? Jaka jest najsłynniejsza potrawa w Bretanii? Jakie zwierze jest symbolem Francji? Na te i mnóstwo innych pytań dzieci znajdą odpowiedzi podczas zajęć. Frankofonki wejdą w skład oferty „Akademia przedszkolaka” w ramach Amatorskiego Ruchu Artystycznego ARA. Czas trwania zajęć to 1 godzina. Na zajęciach mogą być obecni rodzice. Koszt miesięczny wynosi 40 zł. Zajęcia poprowadzi Antonina Godziek - nauczyciel języka francuskiego, której pasją jest praca z dziećmi. Radość, jaką czerpie z pracy z najmłodszymi skłoniła ją do założenia działalności zajmującej się animacją pn. Time2Celebrate. Jest energiczna, wesoła i pełna pasji.

- Takie zajęcia bardzo rozwijają świadomość kulturalną i cywilizacyjną najmłodszych. Pozwalają zarazem na bardzo podstawową naukę. Jestem przekonany, że przypadną one do gustu nie tylko ich uczestnikom, ale też obserwującym je rodzicom – zauważa Krzysztof Jaroch, dyrektor WCK.

Zapisy na zajęcia odbędą się 4 września o godz. 17:15. WCK nie przyjmuje wcześniejszych rezerwacji miejsc. Spotkania odbywać się będą w każdy wtorek w godz. 17:15 – 18:15 na sali kameralnej WCK. Dzieci powinny być ubrane w wygodny strój i obuwie. Podczas zajęć istnieje ryzyko poplamienia odzieży (farby, klej itp.).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz