Taniec


"ARA" proponuje dzieciom i młodzieży zajęcia taneczne w 4 różnych formacjach. Specjalizują się one w różnych stylach tanecznych:

  1. ZPiT Vladislavia: taniec ludowy, folklor
  2. Miraż: jazz, show dance, modern jazz
  3. Teatr Tańca Memento: różne style taneczne
  4. KTT Spin: taniec towarzyski

Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Wodzisławskiej "VLADISLAVIA"

W zespole działa kilka grup tanecznych i kapela. Występuje w nim  ok 130 dzieci i młodzieży z Wodzisławia Śląskiego i okolicznych miejscowości. Od niedawna przy Vladislavii działa także grupa dorosłych. Założycielem zespołu jest Wanda Bukowska, a obecnym kierownikiem artystycznym jest Dominika Brzoza - Piprek. Instruktorami grup Vladislavii są: Kornelia Kuna, Dominika Brzoza-Piprek, Katarzyna Nochcińska, Mirela Tlołka,  Henryk Mańka, Wanda Bukowska, Wiktor Strzałka, Marta Jordan oraz Krystyna Kubala (garderobiana).

Zajęcia odbywają się codziennie popołudniami w Wodzisławskim Centrum Kultury w sali nr 18. Do grupy można dołączyć poprzez nabór odbywający się rok rocznie we wrześniu (od 1 września). Zespół przyjmuje dzieci od 3 roku życia.


KLUB TAŃCA TOWARZYSKIEGO "SPIN"


Głównym instruktorem i choreografem klubu jest Elżbieta Lasocka. Instruktorami wspomagającymi są Sebastian Lasocki oraz Jakub Żurek. Formacja działa przy Wodzisławskim Centrum Kultury od ponad 30 lat. "Spin" specjalizuje się zarówno w tańcach latynoamerykańskich jak i standardowych. Bierze udział w przeglądach i festiwalach tańca, mistrzostwach Polski, Europy, a w roku 2010 został zaproszony do reprezentowania Polski podczas Mistrzostw Świata w Moskwie.
Nabory do zespołu odbywają się co roku we wrześniu. Do "Spinu" można dołączyć od 7 roku życia. Zajęcia odbywają się popołudniami od poniedziałku do czwartku w salach WCK oraz na sali gimnastycznej SP3 i w Gim1 w Wodzisławiu Śląskim.
Formacja co roku organizuje Galę Taneczną Mix (wiosna) w Wodzisławskim Centrum Kultury, na którą rok rocznie przyjeżdżają formacje z całej Polski. 
ZESPÓŁ TANECZNY MIRAŻ


Zespół taneczny Miraż działa w WCK od 1992 roku. Główymi instruktorami grupy są Ryszard Kozłowski, Lenka Krcova. Instruktorem akrobatyki jest Marcin Kost. Balet prowadzi Evegeniya Makeeva-Wyputa. Grupy dziecięce ćwiczy Klaudia Czapka i Dominika Pławna. Grupa specjalizuje się w  tańcu modern, współczesny, show dance i jazz. Obecnie zespół zrzesza około 130 tancerzy w kilku grupach wiekowych – począwszy od kilkuletnich dzieci, na nastolatkach skończywszy. W najbardziej zaawansowanych grupach zajęcia są bardzo intensywne - odbywają się aż 4 razy w tygodniu, a typowe zajęcia taneczne uzupełnione są ćwiczeniami akrobatycznymi i baletem. Profesjonalizm kadry instruktorskiej, w połączeniu z niezwykłą pasją i ciężką pracą tancerzy dają jednak efekty – Miraż nie tylko regularnie występuje, ale również odnosi znaczące sukcesy na imprezach mistrzowskich na szczeblu krajowym (Mistrzostwa Polski) oraz międzynarodowym (Mistrzostwa Świata, Mistrzostwa Europy).TEATR TAŃCA MEMENTO

Grupa specjalizuje się w wielu stylach tanecznych: hip-hop, street dance, break dance, taniec współczesny, klasyka, jazz, modern.  Początkowo przygotowywała choreografie turniejowe jako zespół "Epizod". Od 2015 roku postanowił się przekształcić w teatr tańca, który przygotowuje spektakle taneczne.
Grupa pracuje podczas zajęć teatralno-tanecznych, które odbywają się od poniedziałku do piątku w salach WCK oraz w sali gimnastycznej w ZSP nr 4 na ul. Górniczej. Zajęcia wzbogacone są dodatkowo w treningi akrobatyki.  
Instruktorami zespołu są Małgorzata Karwot oraz Mateusz Soboszek.
Treningi są realizowane w 3 grupach: dzieci, juniorzy, seniorzy. 
Zespół ma na swoim koncie wiele prestiżowych nagród z zawodów o zasięgu regionalnym i ogólnopolskim. Zapisy odbywają się podczas oficjalnych naborów we wrześniu każdego roku. Na zajęciach obowiązuję zmienny strój sportowy oraz obuwie. Koszt: 250 zł za semestr. Obowiązują zapisy przez portal strefazajec.pl https://www.strefazajec.pl/company/Wodzislawskie-Centrum-Kultury-id51.html

Teatr Tańca Memento zrealizował następujące spektakle: "Oto człowiek", "Kim jesteś?", "Społeczność lalek", Jesteśmy tacy sami", "Sieć",  "Wolni niewolni", "Kontrasty", "Wojownik światła", "Calineczka", "Dziecko lasu", "Przebudzenie", "Mały i duży książe", "Machina", "Szepty". W trakcie przygotowań są spektakle: "Dialog", "Sekrety morza", "Wyimaginowany świat" (premiery na I połowę 2019 r.). 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz