Plastyka i ceramika

Prócz tańca, muzyki, teatru i filmu pd skrzydłami ARA nie mogłoby zabraknąć sztuk plastycznych. Z tego powody w WCK działa koło plastyczne a od września 2015 r. uruchomione zostały także zajęcia z ceramiki.


KOŁO PLASTYCZNE

 

Działa przy Wodzisławskim Centrum Kultury od wielu lat. Zajęcia plastyczne są prowadzone przez Karolinę Gajewską (artysta plastyk) i odbywają się w czterech grupach: dla dzieci młodszych, starszych, młodzieży i dorosłych. Podczas zajęć można zapoznać się z przeróżnymi technikami i sposobami artystycznego wyrazu. Uczestnicy posługują się niemal każdym narzędziem pracy plastyka od kredki, ołówka poprzez pastele, skończywszy na farbach. Na zajęciach uczestnicy zapoznają się z malarstwem sztalugowym, sposobami zdobienia szkła, wyrobu biżuterii, dotkną sztuki decoupage’u i wielu innych. Zajęcia mają na celu rozwój wyobraźni artystycznej zarówno u dzieci jak i osób starszych. Dzięki nim uczestnicy nabywają nowych umiejętności, dają upust swojej kreatywności, rozwijają talent manualny, wyrażają emocje dzięki twórczemu działaniu. 

  


PRACOWNIA CERAMIKI

Zajęcia odbywają się w poniedziałki i czwartki w ramach koła plastycznego. Uczestnicy zaczynają od rzeźby w gipsie, by następnie zmierzyć się z materią gliny. Później poznajwają technikę szkliwienia. Zapraszamy na nie dzieci, młodzież i dorosłych. 


 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz