Lego i Klub Młodych Odkrywców

Legomaniacy i Klub Młodych Odkrywców to zajęcia nie tyle artystyczne, co rozwijające wyobraźnię i odkrywające zjawiska przyrody, fizyki i chemii. W większej mierze cieszą się zainteresowaniem wśród chłopców, ale również dziewczynki chętnie przychodzą na spotkania z nauką. 


LEGOMANIACY: zajęcia z budowy robotów z klocków LEGO

 

Budowane roboty należą do rodziny Lego Mindstorms i wyposażone są w  serwomechanizmy napędowe, czujniki oraz sterujący całością „komputer pokładowy” nazywany „inteligentną cegłą”. Zajęcia prowadzone są systemem półtorej-godzinnych spotkań odbywających się raz w tygodniu.Oprócz robotów Lego uczestnicy poznają na zajęciach robota humanoidalnego „Robosapien”, a także robota z serii „Bioloid”. Zajęcia prowadzone są w  2 grupach wiekowych, młodszej (od 6 lat) i starszej (od 10 lat). W grupie pracuje  maksymalnie 10 uczestników. Każdy uczestnik ma możliwość indywidualnej pracy z zestawem. Zajęcia LEGOMANIAKÓW odbywają się w każdy poniedziałek od o godz. 17:00. Prowadzi je Antoni Duda z Akademii Technicznej Małolata z Rybnika. Do grupy można dołączyć w ciągu całego roku szkolnego.

KLUB MŁODYCH ODKRYWCÓW – zajęcia dla ciekawskich

Masz w domu „genialne” dziecko? Chciałbyś stymulować jego rozwój i wspierać naturalną ciekawość świata? Twoja pociecha stale eksperymentuje z wodą, mydłem i papierem, stale coś testuje i sprawdza, interesuje go wszystko, co go otacza, uwielbia majsterkowanie, a jego ulubioną zabawą są łamigłówki? - wykorzystaj jego ciekawość i zapisz do Klubu Młodych Odkrywców! To zajęcia, nie tylko dla małych naukowców, ale również dla tych, którzy mają trudności z efektywną nauką, brak im pewności siebie, mają kłopoty z koncentracją i kontrolowanie swojego stresu. W atmosferze zabawy rozbudzą swoją kreatywność.

Zajęcia odbywają się w poniedziałki od 16:00-17:00. Prowadzi je Antoni Duda z Akademii Technicznej Małolata. To podróżnicze kursy rozwoju intelektu dla dzieci szkolnych. Klub Młodych Odkrywców to zajęcia, podczas których dzieci poznają różne techniki pamięciowe, przeprowadzą eksperymenty naukowe i doświadczenia, zdobędą wiedzę o otaczającym je świecie. Zajęcia trwają godzinę. Przyjmujemy dzieci w wieku szkoły podstawowej.
Do grupy można jednak dołączyć w ciągu całego roku szkolnego. 
   

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz