Zatem jeżeli masz w domu „genialne” dziecko i chciałbyś wspierać jego rozwój i naturalną ciekawość świata, twoja pociecha stale eksperymentuje, testuje i sprawdza, interesuje go wszystko, co go otacza, uwielbia majsterkowanie, a jego ulubioną zabawą są łamigłówki, wykorzystaj jego ciekawość i zapisz do "Akademii Bystrzaka"!
To zajęcia, nie tylko dla małych naukowców, ale również dla tych, którzy mają trudności z efektywną nauką i tych, którym brakuje pewności siebie, mają kłopoty z koncentracją i kontrolowaniem swojego stresu. W atmosferze zabawy z pewnością rozbudzą swoją kreatywność.
Zajęcia odbywać się będą w poniedziałki od 16:00 do 17:00. Poprowadzi je Antoni Duda z Akademii Technicznej Małolata. Będą to podróżnicze kursy rozwoju intelektu dla dzieci szkolnych. Podczas "Akademii Bystrzaka" dzieci poznają różne techniki pamięciowe, przeprowadzą eksperymenty naukowe i doświadczenia oraz zdobędą wiedzę o otaczającym je świecie. Zajęcia trwają godzinę, a zapisać na nie można dzieci w wieku szkoły podstawowej. Do grupy można dołączyć w ciągu całego roku szkolnego. Koszt udziału w zajęciach wyniesie 50 złotych miesięcznie.
METODY WYKORZYSTYWANE PODCZAS ZAJĘĆ:
- TECHNIKI PAMIĘCIOWE – efektywne zapamiętywanie z wykorzystaniem zmysłów (wzroku, słuchu, ruchu), jako naturalnych mechanizmów zapamiętywania,
- ŁAMIGŁÓWKI UMYSŁOWE – usprawniające pracę mózgu,
- MAPY MYŚLI – notowanie nielinearne usprawniające zapamiętywanie tekstu
- ĆWICZENIA DRAMOWE – podnoszące umiejętności autoprezentacji i asertywności
- DOŚWIADCZENIA I EKSPERYMENTY naukowe – rozbudzające ciekawość otaczającym światem,
- elementy ARTETERAPII – uwalnianie się od zahamowań, wzmacnianie wiary we własne siły,
- zabawy ROZLUŹNIAJĄCO – RELAKSACYJNE, zmniejszające poziom stresu z wykorzystaniem muzyki relaksacyjnej,
- KINEZJOLOGIA EDUKACYJNA – koordynacja ciała i umysłu, zwiększająca efektywność pracy mózgu,
- elementy RUCHU ROZWIJAJĄCEGO Weroniki Sherborne – ćwiczenia integracyjne uczące współdziałania w grupie oraz empatii,
- INDYWIDUALNY STYL UCZENIA – trening poprawiający efektywność nauki, umożliwiający osiągnięcie lepszych wyników w szkole,
- pedagogika zabawy KLANZY - dobre relacje i umiejętność współpracy.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz