wtorek, 3 listopada 2015

Zapowiada się świetna edycja Laboratorium Młodego Aktora

To, że w ARA prowadzimy różnego rodzaju zajęcia i że jeździmy na konkursy, przeglądy i festiwale to już wiecie. To, że organizujemy szkolenia i warsztaty dla nauczycieli i instruktorów to też już wiecie z poprzedniego posta. Ale czy wiecie, że ARA także tworzy przestrzeń do konfrontacji artystycznej zespołów?

Za nami Wodzisławskie Spotkania z Folklorem dedykowane zespołom i artystom ludowym, Para-buch, teatr  ruch - Przegląd Teatrów Osób Niepełnosprawnych. Teraz czas na Laboratorium Młodego Aktora.

Po raz 6 w Wodzisławskim Centrum Kultury w przeglądzie zmierzy się 9 teatrów. Później wszystko omówimy na forum teatralnym, a następnego dnia weźmiemy udział w warsztatach: teatralnych, pantomimicznych, scenograficzo-performatywnych, bębniarskich i lalkarskich.

Tegoroczna edycja zapowiada się znakomicie z wielu powodów. Po pierwsze dlatego, że jak już wspominałam powyżej mamy 9 rożnych grup z całej południowej Polski (Wadowice, Racibórz, Skopania, Czaniec, Pszczyna, Żory, Dąbrowa Górnicza, Zabrze, Bielsko-Biała). Przyjedzie do nas ponad 115 aktorów i instruktorów. Po drugie mamy znakomite jury: Ilona Buchner z Teatru Groteska, Kamil Katolik z Teatru Dzieci Zagłębia z Będzina oraz Piotr Tomaszewski z Teatru Banialuka z Bielska Białej. Po trzecie dlatego, że spektakle, które zobaczymy dotykać będą tematyki bliskiej młodemu pokoleniu takie jak poszukiwanie własnego miejsca i celu w życiu, miłość, rzeczywistość wirtualnej mieszającej się ze światem realnym, zakłamanie mediów, ludzka natura pełna chciwości i bezwzględności czy samotność człowieka w relacjach z innymi ludźmi. W tej edycji wszystkie zgłoszone przedstawienia przygotowane zostały w konwencji teatru żywego słowa. Po czwarte dlatego, że mamy znakomitych warsztatowców: Andrzej żydek - bębny, Izabela Walczybok - pantomima, Karolina Gajewska - scenografia, performace. Po piąte dla tego, że przez 2 dni WCK zamieni się cudowny teatr pełny młodych, utalentowanych i pełnych pasji ludzi. I to jest coś, an co czekamy cały rok. 

Zapraszamy na widownie kto może - 14 listopada do WCK. Startujemy o 10:00.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz