środa, 31 października 2018

Ogrom wzruszeń na „Para buch, teatr w ruch” w WCK

Dziesięć grup teatralnych, blisko 200 aktorów to są budujące statystyki. Tylu uczestników liczyła sobie tegoroczna edycja Przeglądu Teatrów Osób Niepełnosprawnych „Para buch, teatr w ruch”, jaka odbyła się 30 października w Wodzisławskim Centrum Kultury. Statystyki są ważne, ale nie najważniejsze. Istotą tego przeglądu było to, co niepoliczalne, a więc ogrom wzruszeń, cudownych refleksji, nieudawanej radości, jakimi artyści obdarowali publiczność. To były piękne momenty w Wodzisławskie Centrum Kultury.

Artyści przyjechali do Wodzisławia Śląskiego z Krakowa, Wrocławia, Myślenic, Tarnowskich Gór, Rybnika, Jastrzębia Zdroju czy Żor. Jury w składzie - Izabela Karwot, Zofia Paszenda i Jan Chmiel - pierwsze miejsce przyznało Zespołowi Szkół nr 9 z Jastrzębia Zdroju, drugie – Grupie „Inna Bajka” ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Rybnika, zaś trzecie - aktorom z Domu Pomocy Społecznej im. T. Piekarza, WTZ w Myślenicach. Wyróżnienie powędrowało do teatru muzyczno-ruchowego „BAJ” ze Specjalnego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego „Szkoła Życia” w Rybniku. Grupa ta otrzymała także nagrodę publiczności. Na scenie gratulacje uczestnikom składali: zastępca prezydenta miasta Izabela Kalinowska oraz Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury. Poza scenicznymi prezentacjami uczestnicy przeglądu świetnie bawili się na warsztatach sensorycznych, plastycznych i podczas pozowania do pamiątkowych fotografii.

- Po raz kolejny WCK było miejscem pozytywnej energii i dobrych emocji. Tej imprezie zawsze towarzyszy serdeczna atmosfera – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

„Para buch, teatr w ruch” to wielowymiarowe spotkanie ludzi kochających teatr i lubiących tworzyć teatralną przestrzeń. Wydarzenie jest organizowane z myślą o tych, którzy chcą nie tylko prezentować swój dotychczasowy dorobek, ale chcą dzielić się swoją pasją z innymi i podpatrywać warsztat innych artystów. Zaplanowane działania wychodzą naprzeciw różnorodnym potrzebom osób z niepełnosprawnościami, jak zabawa, aktywność, twórcza ekspresja, współdziałanie w zespole czy uznanie. I tak szeroko pojęta integracja miała miejsce w WCK.https://wck.wodzislaw-slaski.pl/ogrom-wzruszen-na-para-buch-teatr-w-ruch-w-wck









Brak komentarzy:

Prześlij komentarz