środa, 31 października 2018

Teatr Tańca Memento z medalami

Teatr Tańca Memento z Wodzisławskiego Centrum Kultury działający w ramach Amatorskiego Ruchu Artystycznego „ARA” 27 października br. wywalczył dwa złote, srebrny i brązowy medal podczas Turnieju Tańca Astra Dance Cup w Oświęcimiu.

Tancerze brali udział w kategorii hip-hop solo i duety młodzież do 25 roku życia i kategorii jazz, modern. Pierwsze miejsce zajęli Patrycja Amborska w tańcu solowym hip-hop i duet Danuty Badury i Weroniki Pielorz w  tańcu modern. Drugie miejsce zdybała Paulina Kaźmierczak w kat. hip-hop. Trzecie miejsce wytańczyła Sabina Chodecka w modern dance. Ponadto Zuzanna Boczar zajęła piąte miejsce, a Karolina Leśniewska uplasowała się na szóstej pozycji. Tancerki zostały przygotowane przez instruktorkę Memento, Małgorzatę Karwot.

- Serdecznie gratuluję nagrodzonym imponującego wyniku, a Małgorzacie Karwot dziękuję za profesjonalne przygotowanie naszych tancerzy do występów i zawodów – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury

Teatr Tańca Memento działa w Wodzisławskim Centrum Kultury od 2007 r. Zrzesza prawie 70 tancerzy od dzieci w wieku 5 lat po dorosłych do 25 roku życia. Specjalizują się w różnych stylach tańca od wszelkich odmian street dance, poprzez taniec współczesny, modern po lirycal jazz i jazz. Swoje choreografie łączą w taneczne spektakle. Memento ma na swoim koncie kilkanaście przedstawień, m.in. „Machina”, „Dziecko Lasu”, „Kontrasty”, „Oto człowiek”, „Wolni niewolni”, „Mały i Duży Książe”, „Przebudzenie” i inne.