poniedziałek, 3 czerwca 2019

3 srebra dla Mirażu na Mistrzostwach Polski w show dance

Zespół Taneczny Miraż działający w Wodzisławskim Centrum Kultury w ramach Amatorskiego Ruchu Artystycznego „ARA” trzykrotnie wywalczył tytuł wicemistrza Polski podczas Krajowych Mistrzostw IDO show dance w Raszynie. Zawody odbywały się od 31 maja do 2 czerwca br.

W mistrzostwach wystartowało 44 tancerek zespołu Miraż zarówno w kategoriach dziecięcych jak i juniorskich. Wśród dzieci najlepiej zaprezentowała się mini formacja pt. „Zapraszamy do zwiedzania” z choreografią autorstwa Lenki Krčovej oraz duet Wiktorii Bogdanowicz i Nadii Gilner pt. „Nawet księżniczka czasami się nudzi” autorstwa Klaudii Czapki i Lenki Krčovej. Oba pokazy zdobyły srebrny medal. Ponadto Miraż zajął następujące miejsca w kategorii dziecięcej: 5. miejsce dla dużej formacji pt. „Polar express”, 5. miejsce dla duetu Anny Kubicz i Laury Stuki pt. „Jedna po mamie, druga po tacie”, 5. miejsce dla Hanny Łaciok za choreografię „Każdemu się może zdarzyć” oraz 7. miejsce dla miniformacji "Bomboniera Mozarta".

W kategorii juniorek 2. miejsce zdobyła mini formacja pt. „W drodze na szczyt” z choreografią autorstwa Klaudii Czapki. Ponadto, na 4. miejscu uplasowała się duża formacja pt. „Kto jest najpiękniejszy na świecie”. 4. miejsce zajęła również Emilia Sopyła w swojej solówce pt. „Czas mija”. Zuzanna Halfar z tańcem pt. „Tato, czy Ty mnie słuchasz?” zajęła 7. miejsce. Zuzanna Wójtowicz uplasowała się na 14. pozycji z choreografią „Jedna miłość, dwie Julie”, natomiast Emilia Krzyształa zajęła 28. miejsce za choreografię „Igrzyska śmierci”.

- Gratuluję wszystkim tancerkom imponujących sukcesów. Cieszę się, że zespół Miraż po raz kolejny pokazał mistrzowski poziom i potwierdził swoją mocną pozycję w tanecznym świecie. W sposób szczególny gratuluję instruktorkom Lence Krčovej i Klaudii Czapce „srebrnych” choreografii – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Przed zespołem Miraż jeszcze jeden ważny wyjazd na zawody przed zasłużonymi wakacjami. W połowie czerwca grupa wyjeżdża do czeskiej Pragi, aby zawalczyć o najwyższe miejsca na podium podczas Mistrzostw Europy w jazz dance.

Na co dzień zespół działa w Wodzisławskim Centrum Kultury. Trenerami grupy są Lenka Krčová, Ryszard Kozłowski, Klaudia Czapka, Dominika Pławna, Marcin Kost oraz Evgeniya Makeeva-Wyputa.