poniedziałek, 3 czerwca 2019

Wyróżnienie dla ZPiT Vladislavia


Zespół Pieśni i Tańca Vladislavia działający w ramach Armatorskiego Ruchu Artystycznego ARA w Wodzisławskim Centrum Kultury zdobył wyróżnienie na V Ogólnopolskim Konkursie Tańca o Puchar Czarnych Diamentów w katowickim Pałacu Młodzieży, który odbył się 1 czerwca br.

Wśród zespołów zakwalifikowanych do konkursu zaprezentowały się grupy m.in. z Cieszyna, Krakowa, Tychów, Żor czy Radzionkowa. Zespół z Wodzisławia  Śląskiego zatańczył 4 suity. Grupa "C" zaprezentowała suitę tańców podlaskich w choreografii Mireli Tlołki, grupa "D" zatańczyła suitę tańców żywieckich w choreografii Dominiki Brzozy-Piprek, a grupa "F" wykonała suitę tańców cieszyńskich autorstwa Wandy Bukowskiej. Najlepiej zaprezentowała się grupa "E" z suitą tańców spiskich pt. „Pod Tatrami”, do której choreografię przygotowała Dominika Brzoza-Piprek. ZPiT Vladislavia otrzymał za ten występ wyróżnienie. Do każdego pokazu akompaniowała kapela Vladislavia pod kierownictwem Katarzyny Nochcińskiej.

- Gratuluję artystom z Vladislavii zdobytego wyróżnienia i cieszę się, że mogą prezentować swoje umiejętności podczas ważnych konkursów i festiwali – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor WCK.

Ogłoszeniu wyników towarzyszyło wiele emocji, zwłaszcza, że w roku ubiegłym Zespół Piesni i Tańca Vladislavia również wrócił z nagrodami z konkursu. Uczestników oceniało profesjonalne jury, w skład którego weszli specjaliści z dziedziny folkloru i tańca. Najpierw zakwalifikowali grupę „E” do finału, by następnie przyznać jej wyróżnienie. Jest to ogromny sukces dla ZPiT Vladislavia oraz radość.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz